Güncel Haber

Mudanya Belediyesi Basın Bültenine göre Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Mudanya Belediyesi tarafından hazırlanan trafik projesini yıllardır onaylamazken, Mudanya Belediyesi özellikle hafta sonları yaşanan trafik sorununa farklı çözüm yolları arıyor. Dolgu alanındaki Kapalı Pazar Yeri, Mudanya’ya en çok ziyaretçinin geldiği Pazar günü yerine Perşembe günleri hizmet verecek.

Mudanya’da yaz aylarında özellikle hafta sonlarında yoğunlukla ulaşım sıkıntısı yaşanırken, Mudanya Belediyesi, trafik sorununu çözmek amacıyla yeni uygulamaları hayata geçirmeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne sunulan ve ilçe trafiğine çözüm getirecek projenin yıllardır onaylanmaması nedeniyle yaz aylarında özellikle hafta sonları yaşanan trafik sorunu ile ilgili yeni bir karar alındı.

 

Ömerbey mahallesi İstasyon caddesi üzerinde bulunan ve ilçeye girişlerde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden olan pazarın günü, haftaiçine alındı.

Dolgu alanındaki Kapalı Pazar Yeri, Mudanya’ya en çok ziyaretçinin geldiği Pazar günü yerine Perşembe günleri hizmet verecek. Nüfusu 90 bini aşan Mudanya’ya özellikle haftasonları giren araç sayısının trafik sıkışıklığına neden olduğunu belirten Başkan Türkyılmaz, “Trafik sorununa karşı farklı çözüm yolları bulmak zorundayız. Gerek ilçe sakinlerinin gerekse ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin sorun yaşamaması adına küçük dokunuşlara ihtiyacımız var. Trafiğin yoğun olduğu ana arterler üzerinde bulunan pazar yerleri nedeniyle karayolunun kapasitesinin düştüğü ve trafik akışının yavaşladığı görülmekte. Bu nedenle Pazar günü değil, hafta içi Perşembe günü kurulması kararı aldık. Haftasonu bu alanda bir yığılma olması nedeniyle araç kuyruğu Tepedevrent dediğimiz bölgeye kadar uzuyor. Bu sıkışıklığı önlemek adına bu uygulamayı başlattık. Öncelikle kararı olumlu karşılayan esnafımıza ve hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU