-
Muharrem İnce

Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (Burulaş), Mudanya’dan Bursa Uludağ Üniversitesi arası sefer yapan ilçemizin kırsal mahallelerden geçen yeni bir hattı daha faaliyete geçirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İstasyonu Dış Peron 1 durağından başlayıp BUDO Mudanya İskelesi durağına gidene kadar 30 duraktan geçen B/35 otobüs hattı seferlerine başladı.

Saat 8.20’de çalışmaya başlayan ve 18.30’da seferleri sona eren hat, Mudanya’dan günde hafta içi 5, Uludağ Üniversitesi’nden 4 sefer yaparken, hafta sonları her iki yönden de 3 sefer yapmakta.

 

55 dakika süren B/35 Araç yolculuk güzergahı;

Üniversite İstasyonu’ndan İzmir Yolu, Görükle Atatürk ve Fevzi Çakmak caddelerini takiben kırsaldaki İrfaniye, Balabancık, Yaylacık, İpekyayla, Akköy, Çepni, Işıklı kırsal mahallelerinden geçerek Mudanya Mezarlığı ve Ömerbey Mahallesi (Eski Mezbaha sokak) Deniz Caddesi ile BUDO Deniz Otobüsleri İskelesine ulaşıyor.

Seyahat edebilmek için otomatlardan Manyetik Bilet almalı ya da BUKART temin etmelisiniz.

B/35 Minibüs Sefer Saat'leri ve Ücret Tarifesini görmek için tıklayın. Açılan sayfada araç sefer numarasını HAT SEÇİNİZ bölümüne yazarak taratın

 

Pin It