Güncel Haber

Mudanya Belediye Meclisinde çocukların, halkın parklarının, yeşil alanlarının kiraya verilmesi maddesini hangi akıl (kötü akıl) oylamaya getirdiyse bunda iyi niyetli olunduğunu düşünemeyiz ! Sonuçta CHP AKP MHP Oyları ile kiraya verilmesi uygun görüldü, yani rant olunca bu partiler kol kola oldular.

.Alınan kararla park çocukların, halkın kullanımından kaçırıldı. 5 meclis üyesi de katılmayarak dolaylı destek vermiştir.

Büyükerşen başkanın bir sözünü hatırladık "Meclis üyeleri işlerine geldiğinde arkalarda öyle birleşirler ki anlayamazsınız ! Önünüzde kavga ettiklerine bakmayın" aynen güzel bir örnek oldu.

Ayrıca 2. dönemi nasıl kazandı ? Sorularına yanıt veren bir örnek kabul ediniz. Çocukların parklarının çalındığını, yıllardır işgal ettirildiğini genel başkan da biliyor maalesef ! Mudanya da işgal ettirilerek gözden kaçırılan kupon yerler sadece burası değil. Kötü akıl onlar için de ne düşünüyor onları ileride göreceğiz.

Zaman ve olgunlaşan dosyalar bu oyunları bozacak.

CHP'NİN SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI MUDANYA'DA BU RANTÇI YAPI YERLE BİR ETTİ.

Bölüneceğiz pof pofçuluğu yapanlara evet ikiye bölündük; ÇOCUKLARIN PARKINI RANTA VERENLERLE ! ÇOCUKLARIN PARKI ÇOCUKLARIN OLACAK diyenler olarak. Halkın bizlere, çocuklara ait parkları koruyun diye oy verdiği siyasi yapı bunu yapmadı!

Mudanya'da siyasi yapının geldiği son nokta böyle maalesef, fakat bu oyunları bozacak Mudanya'nın sahibi halk diyen güç var.

Bu çocuk park alanlarının kiralamaya verilerek ilk olarak halkın gözünden kaçırılan kupon araziye çevrilip daha sonra belediyenin yan kuruluşlarına devretmeye ve sonunda büyük inşaat rantına doğru gidebilirler.

Bu düşüncemizi kuvvetlendiren örnekler var elimizde dilekçelerimiz zaman açısından geçiktiriliyor.Ve bunları destekleyecek görev yapılmayan işleri var.Yargı devreye girecek artık.

Hüseyin IHLAMUR

Konuk Yazar

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar