BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya ilçesinin hemen her mahallesi ve sokak arasında hatta ana cadde üzerinde bir iki tane eski virane ve yıkılmakla yüz yüze olan, zamanın göz kamaştırıcı evleri maalesef bugün birer harabe durumunda ve ilçenin başında bir felaket olarak duruyor.

BU EVLERDE NE SEVİNÇLER YAŞANDI NE GÖZYAŞLARI DÖKÜLDÜ

Bu binalara bakıldığında burada yaşanan mutlulukları, yaşanan eğlence sevinç hüzün ve gözyaşlarını görebilir ve hissedebilirsiniz. Belki de günümüzün yetişkinlerinin çocukluk anıları, delikanlılıkları, düğünleri, mutlu huzurlu yaşamları gözünüzün önüne getirebilir ve belki de bu duygularla gözlerinizden bir iki damla yaş akıverir belli belirsiz. Ne mutluluklar ne acılar yaşanmış ne gözyaşları dökülmüştür bu evlerde.

MUDANYA ESKİ EVLERİ İLE ANILMAYA BAŞLADI

Buram buram tarih kokan ve Mudanya ile özdeşleşen virane yıkılmaya yüz turan evler Mudanyalıların ve dünyanın gözleri önünde birer birer çürümeye ve yok olmaya başladı. Zamanın en güzel evleri bunca yaşadığı hüznü ve yorgunluğunu artık kaldıramaz oldukları için hem çürüyüp dökülüp yok olma sürecine girdikleri gibi hem de Mudanya ve Mudanyalılar için büyük bir tehlike olmayı sürdürüyor.

VİRANE EVLER MUDANYA’NIN KADERİ OLMAMALI

Mudanya’nın kaderi olmamalı bu evler. Mudanyalılar başlarına bir şey gelebilir mi diye düşünmemeli, rüzgârlı fırtınalı havalarda binaların önünden geçerken endişe duymamalı. Geceleri uyurken yangın korkusu yaşamamalı. Mudanyalılar şimdi soruyor” Mudanya’da ki bu evler ne zaman temizlenecek, yetkililer bu konuda ki çalışmalarını hızlandırsınlar ve ilçemizi bu binalardan kurtarsınlar. Bizler zamanın gösterişli yapılarının yıkılmalarını değil ama sadece onarılıp yeniden yaşamımızın içinde olmalarını istiyoruz ancak olamıyorsa yıkılmalarını istiyoruz. Yıllar önce ilçemizdeki bazı eski evlerin nasıl yandıklarını düşünüyoruz da bu tehlikelerin bir daha Mudanya da yaşanmamasını istiyoruz” diyerek endişelerini dile getiriyorlar.

Tarık ARSLAN

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin