Memleket Parti'li Mudanya Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er 17 Şubat 2021 tarihinde Mudanya’nın tarihi Giritli sokaklarına sık aralıklarla yerleştirilen ve tarihi dokuyla hiç bir uyumu olmayan  beton saksılara çözüm bekleyen öncelikli sorunlar dururken rekor bir servet ödendiğini açıkladı. Meclis üyesi Er, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a saksıların tanesinin 4 bin + KDV olduğu ve toplam 2 milyon 800 bin TL artı KDV ödendiği iddiasının doğru olup olmadığını sordu.

Memleket Parti'li Mudanya Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er 17 Şubat 2021 tarihinde Mudanya’nın tarihi Giritli sokaklarını sık aralıklarla yerleştirilen ve tarihi dokuyla hiç bir uyumu olmayan  beton saksılara çözüm bekleyen öncelikli sorunlar dururken rekor bir servet ödendiğiniz açıkladı. Meclis üyesi Er Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a Tanesine 4 bin + kdv olduğu ve toplam 2 milyon 800 bin TL artı KDV ödendiğini iddiasının doğru olup olmadığını sordu

Mehmet Er yazılı açıklamasında;

CAN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKAN BETON SAKSILARA HARCANAN SERVET!

17 Şubat 2021 tarihinde Mudanya’mızın turizm bölgesi tarihi Giritli sokaklarını adım başı yerleştirilen ve tarihi dokuyla hiç bir uyumu olmayan Mudanya Belediye Başkanı’nın zevksizlik örneği beton saksılarına dikkat çekerek eleştirmiştim.
700 adet alındığı bilinen bu ucubelerin Mudanya’mıza maliyetini sormuş ama yine ilgilisinden cevap alamamıştım. Bu saksıların adedinin 4 bin TL artı KDV olduğunu duyuyoruz. Yani bunların Mudanya’mıza toplam maliyeti 2 milyon 800 bin TL artı KDV! Bu doğru mudur? Bu fiyata toprak ve çiçek fidelerine ödenen binlerce lira dahil değildir!

2014 seçim çalışmalarında belediyenin gelir ve giderlerinin şeffaf olacağını, bunların kalem kalem Mudanyalı hemşehrilerimize açıklanağını, hatta bilgileri Mütareke Meydanı’na asacağını söyleyen Başkan’ın 8 yıldır bu konuyla ilgili bir girişimini göremedik. Tarihi dokuyu mahveden bu beton saksıların alındığı firmayı, bunların her birine kalem kalem ödenen parayı bilmek ve faturalarını görmek tüm hemşehrilerimizin hakkıdır! Mudanya’mızın bir çok ihtiyacı dururken bu ucube beton saksılara milyonlarca lira ödenmesinin önceliği neydi?

SAKSILAR CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SORUNUDUR!

Bunun bir başka boyutu da Giritli Mahallesi dediğimiz bölgede yaşayan hemşehrilerimizin can güvenliği sorunudur! Fevzipaşa Caddesi’nden (Orta Cadde) 12 Eylül Caddesi’ne (Alt Cadde) inen ve tarihi ahşap evlerin bulunduğu zaten dar olan tüm sokaklar bu lahitimsi, fiyatlarıyla dudak uçuklatan zevksizlik örneği beton saksılarla kapatılmış. Allah korusun olası bir yangında veya bir vatandaşımız hastalandığında itfaiye ve ambulanslar bu sokaklara ulaşmaları gereken en kısa yoldan nasıl girecek?

Fevzipaşa Caddesi’ne doldurulan saksıların kaldırıldığını görüyoruz. Eğer bunlar trafiğe açık olan Fevzipaşa Caddesi’nden UKOME’nin uyarısıyla kaldırıldıysa 12 Eylül Caddesi’ne inen sokakların bir tehlike anında insan gücüyle yerinden oynatılması zor olan bu beton saksılarla kapatılmasına neden izin verilmiştir? Mudanyalı hemşehrilerimin beton tabutlara benzettiği bu saksılar nedeniyle can ve mala gelebilecek zararların sorumlusu kim olacaktır?

Pin It

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar