Güncel Haber

​Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde üretilen 5 milyon 100 bin pullu yavru sazan balığının 1 milyon 291 bin adedi Bursa Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde 15 ile dağıtıldı.

Sportif avcılığın geliştirilmesi amacıyla; Tarım ve Orman Bakanlığının desteği ile Bursa İl Müdürlüğü tarafından Doğal göl ve Büyükşehir Belediyesi kontrolündeki göletlere balıklandırma çalışması yapılıyor.

Bu yıl İznik, Nilüfer, İnegöl, Karacabey, Mudanya ve Yenişehir ilçelerindeki 10 göl ve gölete toplam 230 bin adet sazan yavrusu bırakıldı. Bursa Tarım ve Orman Müdürlüğz yapılan bu çalışma ile turizm yönünden dünyada oldukça önem arz eden sportif balıkçılık turizmi ve sürdürülebilir balıkçılık yapılabilmesi yönünden bölgenin alt yapısına katkı sağlaması amaçlanıyor.

Bursa Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde 15 ile balık dağıtılmasının ardından İznik İlçemizde bulunan İznik Gölü'ne 185 bin adet pullu yavru sazan balığı bırakıldı.

Bu yıl İznik, Nilüfer, İnegöl, Karacabey, Mudanya ve Yenişehir ilçelerindeki 10 göl ve gölete toplam 230 bin adet sazan yavrusu bırakıldı. Müdürlüğümüzce yapılan bu çalışma ile turizm yönünden dünyada oldukça önem arz eden sportif balıkçılık turizmi ve sürdürülebilir balıkçılık yapılabilmesi yönünden bölgenin alt yapısına katkı sağlaması amaçlanıyor.

Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri tarafından "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında Çayönü ve Sarıgazel Göletlerine sazan balığı yavrusu bırakıldı.


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin