Güncel Haber

Marmara ve Türkiye'nin en güzel beldelerinden birinde yaşayan şanslı insanlarız. Doğası, tarihi, kültürel varlıkları, denizi ve zengin tarımsal ürünleriyle Mudanya her övgüye değer bir ilçe.

Ancak; bu güzellikleri ve değerleri geleceğe taşıma konusunda Mudanya'ya hoyratça davranıldığı da bir gerçek.

2014'ten beri yerel yönetimde görev alan yönetici kadrosu ne yazık ki başarılı bir yönetim sergileyemedi. 6,5 yıldır cafcaflı sözler, konserler, algı ve PR (Piar) çalışmalarıyla Mudanya halkı oyalandı. Trafiği, otopark sorunu, artarak süren betonlaşma, bakımsız yol ve sokakları, işgal edilmiş kaldırımları, yetersiz temizliği ve yazgısına terkedilmişliğiyle sürekli geriye giden bir Mudanya....

Peki. Her gün yaşamımızın bir parçası olan sorunların kaynağı ne?

Beceriksiz, öngörüsüz, çapsız, yeteneksiz ve Mudanya'yı bilmeyen, tanımayan yönetici tayfası.

Kısaca Mudanya iyi yönetilmiyor!

Ne yazık ki seçimler öncesinde verilen ve yerine getirilmeyen sözler, suya yazı yazmaktan öteye gidemedi. Ne Belediye Başkanı, ne atanmış memur Başkan yardımcıları ne de Meclis Üyelerinin çoğu Mudanya'yı tanıyor. Bu kişiler, koltuklarından kalkıp Mudanya'nın ve Mudanyalı'nın sorunlarını saptama, proje üretme ve çözme konularında yetersizler. Mudanya'nın tarihinden, kültüründen, mimarisinden ve Mudanya'ya değer katan niteliklerinden habersizler.

Zaten Belediye Başkanı dumanı bolca tüten mangal gibi. Ama et yok! Et yok.
Hazret; gürlüyor ama nafile yağmıyor.

Despotik, otokrat yönetim anlayışıyla, tek kişiye dayanan kararların sorgulanmadığı, kayıtsız, koşulsuz itaat edildiği ve sonuçlarına katlanılan, demokratik olmayan yönetim anlayışı çağdışıdır.

Geçenlerde Mudanya Belediyesi'nin Tarihi Kentler Birliği Süreklilik ödülü aldığını yerel medyadan öğrendik ve sevindik. Sanırım, bizim yaşadığımız Mudanya ile ödül alan Mudanya gerçeği farklı...

Kentsel SİT alanı içinde özel koruma statüsündeki Giritli Mahallesinin bilinen sorunları şimdilik halının altına süpürüldü.

Mahkeme kararları uygulanıyor mu? Hayır. Giritli Mahallesinde koruma altında olan tescilli yapılardan bir tanesine Mudanya Belediyesinin çaktığı tek çivi var mı? Hayır.

O zaman neden vatandaşın cebinden harcayıp, bakım ve onarımlarını yaptığı binaları sanki belediye yapmış gibi sahiplenip, görsellere konuyorsunuz? Ayıp!

Yıkılan ve yıkılmak üzere olan, halkın can ve mal emniyetini tehlikeye sokan (içlerinde tescilli olanlarda var) yapıların önüne naylon şerit bant çekip, tel örgü çekmek olası felaketleri önleyecek mi? Hayır.

İleride böylesi bir felaketle karşılaşıldığında sorumluluğu üstlenecek misiniz? Yoksa, kader mi diyeceksiniz?

Belediye binasının görünümü utanç verici ve içler acısı... Mükellef sofralarda konuk ağırlamaktan, bilboard görgüsüzlüğünden, havai fişek masraflarından Mudanya'ya hizmete para kalıyor mu? Kalmıyor.

Zaten, bu belediye başkanı ve yönetiminin inandırıcılığı kalmamıştır. Söylem inandırıcılığı yoksa, bu halkı boş vaatlerle oyalamak, aldatmaktır.

Sonuç olarak; az gidildi, uz gidildi, dere tepe düz gidildi. Bir de görüldü ki bir arpa boyu yol gidildi.

YAZIK MUDANYA'YA!

Mustaf AY

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar