-
ALİ TUNCA USTA - EMİR ALİ USTA

Kıymetli okurlarım TEİAŞ tarafından yayınlanan Yük Tevzi Bilgi Sistemi (YTBS) Türkiye Elektrik İstatistikleri verilerine göre, 31 Ağustos 2023 Tarihi İtibarıyla Türkiye’nin Santral Kurulu Gücü 105.302,43 MW’a ulaştı. 2023 Ağustos ayında toplam kurulu gücün 10.561 MW’ı, güneş enerjisi santralleri tarafından oluşturuldu. Gelişen teknoloji beraberinde giderek artan elektrik enerjisi ihtiyacını da beraberinde getirdi. Sektörün içinde olan biri olarak sizi temin ederim gelecek Yenilenebirir Enerji Yatırımlarına önem verenlerin olacak.

sdsd

Veriler, rakamlar istikbalin elektrik enerjisini çevreye zarar vermeden üretenlerin olacağına işaret ediyor. Artık elektriksiz bir yaşam mümkün gözükmüyor. İçinde bulunduğumuz güneş sisteminin ve kainattaki evimiz olan gezegenimiz Dünya'nın bizlere sunduğu neredeyse sınırsız imkanları değerlendirerek akılcı yatırımlarla temiz enerji elde etmenin cazibesi her geçen gün artıyor. Özellikle elektrik enerjisinin depolanması yönünde giderek gelişen teknolojiler yatırım tercihini yenilenebilir enerji sistemleri yönünde yapanları parlak ve muhteşem bir geleceğin beklediğine işaret ediyor.

Şu rakamlara bakar mısınız?

"Ağustos 2023 sonu itibariyle, Türkiye’nin  lisanssız güneş enerjisi santral sayısı 10.284’e ulaşırken lisanssız güneş enerjisi kurulu gücü 9.092 MW olarak açıklandı. Lisanslı güneş enerjisi santrallerinin sayısı 38 olurken lisanslı GES’lerin kurulu gücü ise 1.469 MW’a ulaştı. 2023 Ağustos ayında toplam kurulu gücün 10.561 MW’ı güneş enerjisi santralleri tarafından oluşturuldu.

2023 yılı Ağustos ayı sonu itibarıyla kurulu gücümüzün kaynaklara göre dağılımı; %30'u hidrolik enerji, %24,1'i doğal gaz, %20,7'si kömür, %11'i rüzgâr, %10,1'i güneş, %1,6'sı jeotermal ve %2,6'sı ise diğer kaynaklar şeklindedir."

Görüldüğü üzere Türkiye’de mevcut kurulu gücün %50’i civarında olan doğal gaz kullanım oranı % 20 seviyesine inerken kömür % 11 seviyelerine düşmüş ve bunların yerini Rüzgar ve Güneş enerji santralleri aldı.

Yaklaşık toplam kurulu gücün % 51’i Temiz ve maliyeti düşük doğal hidroelektrik, Rüzgar ve Güneş enerjisi ile temin edilmektedir. Lisanslı ve lisanssız Güneş enerji santralleri konusunda ülkemiz hızla yapılan yatırımlar ile dışa bağımlı olmayan, kendi enerjisini üreterek öz kaynaklarda kullanmak ve gerekirse enerji ihraç edebilen bir ülke konumuna gelmek üzeredir.

Son zamanlarda değişen yönetmenlikler ve uygulamaları GG SOLAR ENERJİ olarak titizlikle takip etmekte ve ar-ge çalışmalarına hız vererek teknolojik gelişmeleri yatırımcılarımızın hizmetine sunuyoruz..

Tecrübeli ekip ve bilgi birikimi ile özellikle güneş enerjisi kurulumların da uygun fiyatlar ve kampanyalar ile halkımızın hizmetinde olmaya devam ediyoruz. Teknolojik gelişmeler içerisinde özellikle son zamanlarda hızla artan araç şarj istasyonları satışı, kurulum ve bakım onarım ekiplerimizi arttırarak, önümüzdeki yıl hızla artacak olan taleplere hazırlık yapmaktayız. Yine enerji depolaması konusunda çalışmalar yapmakta ve bu taleplere de hazırlığımız son hızıyla devam etmektedir.

Enerji perakende satış fiyatlarında muhtemel fiyat artışı ile birlikte ges yatırımlarının tüketiciler için çok büyük bir fayda sağlayacağı ve amortismanların hızla aşağı çekileceği, sektörün öngörülebilir bir gerçeği haline geldi.

Ayrıca şehirlerimizin enerji alt yapılarının, özellikle şarj istasyonları sayıları arttıkça zorlanacağı, gerilim düşümleri ve arıza kaynağı olma ihtimali de oldukça yüksektir.

Her ne kadar Enerji dağıtım şirketleri bu konuda yatırım planları yapsa da, yenilenebilir enerjiye geçmek bu konu da tüketicilerin kesintisiz enerjiyi kullanırken bu rahatlığını yaşamaları elbette daha önem teşkil etmektedir. GG SOLAR ENERJİ Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. güneş enerjisi sistemleri danışmanlığı, kurulumu, şarj istasyonları kurulumu, enerji depolama üniteleri satış ve montajı gibi konularda EPC (Engineering Procurement Construction) Firması olarak yatırımcılar ve değerli dostlarımızın gözünde Enerji sektöründe tercih edilen bir seviyeye gelmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşların da bu konuda yatırım planlarına aldığı ges ve araç şarj istasyonları kurulum talepleri artmakta olup, siz değerli yatırımcılarımızın da, malzeme tedarik fiyatlarımız uygun iken taleplerinizi iletmenizi bekleriz.

Saygılarımla

Güven Günsan

GG SOLAR ENERJİ SANAYİ VE TİC. LTD.ŞTİ.

Yönetim Kurulu Başkanı
23. Nisan mahallesi Ata bulvarı Alpiş plaza No;10 B blok kat 5
Nilüfer / BURSA
Tel; 0 224 443 21 88
GSM; 0 530 967 56 13

GG SOLAR ENERJİ WEB SİTESİ

Pin It

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

ADNAN SÜMER
ADNAN SÜMER
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanyadaemlak.com

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar