Mudanya Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı'nın "65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara ilişkin sokağa çıkma yasağı" genelgesi kapsamında Mudanya'da da "Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturdu.

 

Vefa Sosyal Destek Grubu'nun ilk toplantısı Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer başkanlığında Kaymakamlık Makamı'nda gerçekleştirildi. Grupta; Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Tomar, İlçe Jandarma Komutanı Samet Ali Kılıçoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nalan Yıldız, İlçe Müftüsü M. Ertuğran Soylu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Karadağ ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Saffet Öztürk, Kızılay Temsilcisi Mustafa Bayrak ve Verem Savaş Derneği Başkanı Ali Baytekin yer aldı.

MUDANYA VEFA İLETİŞİM MERKEZİ

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kısıtlama/yasaklama getirilen ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların sağlık başta olmak üzere temel ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu ile karşılanacağını söyledi. Kaymakam Sözer, mesai saatleri içinde Mudanya Vefa İletişim Merkezi olarak Kaymakamlık Makamı'nın 543 00 86 nolu telefonunun yanı sıra 544 21 12 nolu Belediye Başkanlığı'nın, 544 32 95 nolu İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün telefonlarının aranabileceğini bildirdi. Öte yandan ihtiyaçların karşılanması için 112, 155, 156 ve 153 nolu telefonların 24 saat görev yapacağı öğrenildi.


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri