-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis Üyeleri 06-09-2019 günü verdikleri yazılı soru önergesi ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan Demirhane mevki dolgu alanında bulunan kapalı alandan geçici olarak Yeşildere ve Çırna sokaklarına trafik sorunu gerekçesiyle taşınan pazar yerinin yeni yapılacak pazar yerine geçiş sürecini sordu. MHP'li meclis üyeleri yaşanan olumsuzluklar ve kış mevsimi nedeniyle pazarın tekrar dolgu alanına taşınmasını talep etti.

Ayrıca yaklaşan kış şartları, Yeşildere ve Çırna sokaklarında ki eğim, yaya ve araç trafiğinin orada yaşayan insanların hayatlarını olumsuz etkilemesi, tuvalet lavabo gibi temel ihtiyaç tesislerinin sağlıklı şekilde olmaması, nedeniyle yeni kalıcı pazar yeri yapılıp kullanılmaya başlanıncaya kadar hali hazırda açık alanda faaliyette olan pazaryerinin dolgu alanında ki kapalı pazaryerine taşınarak hafta içi faaliyet göstermesi talep edildi.

MHP'li meclis üyelerinin Mudanya Belediye Meclisinde verdiği yazılı soru önergesinde

1- Yeni pazaryerinin kurulacağı alanın planda yerini gösteren bir kayıt var mı? Varsa meclis üyeleri ve kamuoyu ile paylaşacak mısınız?

2- İnşaat ve diğer yatırım maliyetleri ile ilgili fizibilite çalışması yapıldı mı? Yapıldıysa meclis üyelerini bilgilendirecek misiniz?

3-Proje çalışması yapıldı mı? Yapıldıysa süreç nedir?

4- Fiili çalışmanın başlama ve bitiş zamanı belirlendi mi?

5- Pazaryerinin işletilmesi ile ilgili bir tasarı var mı? Varsa nedir?

Yeşildere ve Çırna sokakta kurulan pazar kış şartlarında Mudanyalıları zorlayacak

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin