Güncel Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, 5 Kasım Salı günü yapılan Belediye meclis toplantısında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a önerilerde bulundu. Kapalı Pazar yeri sorunu başta olmak üzere Yıldız Tepe Projesi, belediye bütçesi ve yatırımlar ile ilgili konuşma yapan Bülent Erden, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’dan somut cevaplar beklediğini söyledi.

'' KAPALI PAZAR YERİNE DÖNÜŞ MÜMKÜN DEĞİL! ''

Bülent Erden mecliste söz alarak yaptığı konuşmada özellikle kapalı Pazar yeri konusunun çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu ifade etti.

Erden, ‘’ Kapalı pazaryeri fiyaskosu hakkında da bir şeyler söylemek istiyorum. Bu konuda aylardır yaşanan akıl, mantık dışı işlere değinmeyeceğim. Son meclis toplantısında kapalı pazaryerinin yapım zamanı ve maliyeti konusunda sorduğum soruya tatmin edici cevap alamadım. Diğer projelerle ve pazaryeri konusunda inşallah bugün bize aydınlatıcı cevap verirsiniz. Ancak söz konusu toplantıda pazaryerinin belki 10 milyon olan maliyetini eski pazaryerinin konstrüksiyonunu cıvatalarına kadar yeni Pazar yerinde kullanarak maliyeti 1 belki 2 belki 4 milyona düşüreceğiz cevabını vermiştiniz. Kelimelerimi alabildiğince dikkatli seçme gayretindeyim. Lütfen şahsımızın ve 95.000 Mudanyalının aklını hafife almayın’’ dedi.

SİYASİ KİMLİĞİNİZİ BİR KENARA BIRAKIP CUMHURBAŞKANINDAN DESTEK İSTEYİN

MHP Meclis Üyesi Bülent Erden, Belediyenin mevcut ekonomik imkânları ile Mudanya’nın beklentilerini karşılayacak projelerin hayata geçirilmesinin zor olduğunu söyledi. Erden, ‘’ Mudanya Belediye Başkanı olarak, Mudanya’ya sorumluluklarınızı yerine getirmek adına gerek Büyükşehir Belediye Başkanı gerekse ilgili bakanlıklar, hatta Sayın Cumhurbaşkanından Marmara’nın incisi Mudanya’mızın projeleri için ilgi ve destek talep etmelisiniz. Talepleriniz sonrası yapacağınız kamuoyu bilgilendirmeleri ile kamuoyu desteğini de katarak Mudanya’mıza, ciddi katkılar sağlayabilirsiniz. Bu güne kadar taleplerimize destek alamadık diyebilirsiniz. Belki talebin uygunluğu, zamanlamanın uygunluğu ve üslubun uygunluğunda sıkıntı vardır. Mudanya’ya, Mudanya dışından destek sağlama adına siyasi kimliğinizi bir kenara bırakarak, samimi ve ısrarcı bir gayret göstermeniz halinde getireceğiniz katkılarla hem görevinizi ifa etmiş olur, hem de aldığınız oyların hakkını vermiş olursunuz’’ diye konuştu.

MHP OLARAK ÖZGÜVEN VE BİRİKİME SAHİBİZ

Kasım ayı meclis toplantısına sözleriyle adeta damga vuran Bülent Erden, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a ‘’ Sizin başarısız olmanız, Mudanya’nın 5 yıl daha kaybetmesine sebep olacaktır’’ derken şöyle konuştu:

‘’ Bu bilinçle 26.732 seçmenin vermiş oluğu yetkinin sorumluluğu ve kul hakkı hassasiyetimiz gereği önümüzde ki 50 ay Mudanya’ya katkı amaçlı olabildiğince yanınızda gereğince karşınızda olacağız. Dönemin son 3 ayı Mudanya seçmenine 2024-2029 döneminde bize yetki vermesi konusunda gerekçeleri, projeleri, hizmet felsefemizi anlatmak için yeterli olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak bu özgüvene, birikime ve donanıma sahibiz.

BAŞARILARINIZIN DA, BAŞARISIZLIĞINIZIN DA NİHAİ ADRESİ SAYIN KILIÇDAROĞLU’DUR.

MHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, Hayri Türkyılmaz ve meclis üyelerine hitap ederken, sosyal medyadan yaptığı izlemede Türkyılmaz ve Kılıçdaroğlu’nun bir araya geldiği paylaşıma da dikkat çekti. Erden sözlerine şöyle devam etti:

‘’ Sayın Başkan; Sosyal medyadan izlediğim kadarıyla Genel Başkanınız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinizde sosyal belediyecilik anlayışınızla iktidarı yerelden genele taşımak için çalıştığınızı ifade etmişsiniz. Eminim ki Mudanya’nın ekonomik gerçekleri ve şahsınızın Mudanya menfaatine dahi olsa diğer siyasilerle temas kurmamadaki ısrarınızdan dolayı gerçekleşme imkânı olmayan projelerinizi de sayın genel başkanınıza sunmuşsunuzdur. Genel merkeziniz tarafından belirlenip Sayın Kılıçtaroğlu’nun taktiri ile belediye başkan adayı olarak Mudanya Belediye Başkanısınız. Dolayısıyla bu mevkideki başarılarınızın da, başarısızlığınızın da nihai adresi Sayın Kılıçdaroğlu’dur’’

SAYIN KILIÇTAROĞLU’NA ULAŞTIRMAYI PLANLIYORUZ.

Hayri Türkyılmaz’a , ‘’ Halihazırda kapalı Pazaryeri örneğinde olduğu gibi Mudanya’ya katma değer sağlamak bir yana mevcut imkânlarını da ortadan kaldırmak tasınız’’ diyen Bülent Erden, ‘’ Yanlışlarda ve hayali projelerde ısrarınızın sürmesi halinde; Mudanya’nın güncel gerçekleri başlığı altında Mudanyalı hemşirelerimizin, özellikle size oy veren seçmenlerle yapacağımız görüntülü röportajlar, ilçemizdeki fiziksel olumsuzlukları gösteren çekimler, projeleriniz ve gerçekleşme ihtimallerinin imkânsızlığını gösteren analizler ve belediye bütçesi ile uyumsuzluklarının tespiti gibi bir çalışma yaparak genel merkezinize ve Sayın Kılıçtaroğlu’na ulaştırmayı planlıyoruz. Yapacağımız çalışmayı samimi bir sunumla arz ettiğimizde Mudanya için olumlu olacağına inanıyoruz. Ayrıca söz konusu sunumun sosyal medyada da ciddi bir izlenme sayısına ulaşacağı konusunda kuşkumuz bulunmamakta. Önümüzdeki günlerde bizlere böyle bir çalışma yapma ihtiyacı duyurmayacak icraatlar da bulunmanızı umuyor ve temenni ediyorum’’dedi

MHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, 5 Kasım Salı günü yapılan Belediye meclis toplantısında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a önerilerde bulundu.

DOST ACI SÖYLER

MHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, Mudanya ve Mudanyalıların yerelde hak ettiği refah seviyesine ulaşması için elinden gelen gayreti her zaman göstereceğini söyledi. Erden konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

‘’ Sayın Başkan; Son söylediklerimi tehdit olarak algılamamanızı hassaten rica ediyorum. Şahsınızı kısa süredir tanıyor olmama rağmen tehditlere pabuç bırakmayacak bir yapınız olduğundan eminim. İfadelerimin kaynağı ‘’Dost acı söyler’’ felsefesidir. Şahsınız ve saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri ile Mudanya’yı ve Mudanyalıyı yerelde hak ettiği refah seviyesine ulaştırma amaçlı samimi ilişkiler tesis etme ve sürdürme adına elimden gelen gayreti göstereceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.’’


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin