Güncel Haber
GAME HOUSE PLAYSTATION

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olan Mudanya'ya, deniz ve karayolu ile ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir. İstanbul'dan deniz yoluyla Mudanya'ya gitmek için Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), ayrıca araba taşıyan Hızlı Feribot seferleri vardır.

BUDO – Bursa Deniz Otobüsleri

İstanbul’dan Mudanya’ya en kolay ulaşımı BUDO seferleri ile yapabilirsiniz. Yolculuk 1 saat 50dk sürüyor. Eminönü / Sirkeci, Armutlu vey a Büyükçekmece’den sadece yolcular için yapılan günlük seferler var. Araçlar için maalesef şimdilik herhangi bir BUDO seferi bulunmuyor. Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) sefer saatleri için tıklayın

İDO – İstanbul Deniz Otobüsleri ve Hızlı Feribot Seferleri

İstanbul – Mudanya arasında İDO’nun Armutlu - Kadıköy - Yenikapı - Bursa deniz otobüsü hattı var. Yolculuk yaklaşık 95 dakika sürüyor ve günde ortalama karşılıklı iki sefer var. Deniz otobüslerinin sadece yolcular için olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yine İDO Hızlı Feribot Seferleri Yenikapı - Bursa Güzelyalı iskelesi arasında araç taşımaktadır. Eğer aracınızla birlikte İDO Hızlı Feribotunu tercih edecekseniz ve aracınız LPG ve CNG ile çalışıyorsa Yenikapı - BURSA - Yenikapı hattında Turgut Özal ve Adnan Menderes hızlı feribotları kullanıldığında, LPG ve CNG ile çalışan araçların sefere kabul edilmediği istisnai durumlar olduğunu belirtelim. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), ayrıca araba taşıyan Hızlı Feribot için tıklayın

Bursa'dan Mudanya'ya D575 karayolu ile 25 dakikada ulaşabilir ya da deniz yolu ile İstanbul Eminönü /Sirkeci - Mudanya arasında düzenli sefer yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsü Seferleri (BUDO) ile direkt olarak Mudanya iskelesine gelebilirsiniz. İskele de bekleyen sarı otobüsler sizi BursaRay'a veya Bursulaş Otobüs Terminali'ne ya da Bursa Teleferik Tesisine ulaştıracaktır.

Arabanızla birlikte İstanbul (Yenikapı İstanbul Deniz Otobüsleri- İDO İskelesi)’den HIZLI FERİBOT ile 1 saat 50 dakikada denizden GÜZELYALI'ya ulaşım olanağı vardır. Aracınız LPG'li veya CNG'li ise Hızlı Feribota kabul edilmeyebilir. Hızlı Feribot LPG ve CNG li araçlar tıklayın.

Karayolu toplu taşıma araçları ile Mudanya'ya gelmeyi tercih edecekler ise;

Bursa'ya ulaştığınız otobüsten Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra F/1 numaralı Belediye Otobüsü sizi Mudanya İskelesi ve Güzelyalı Feribot İskelesine getirir.

Bursa kent içinde bulunuyorsanız herhangi bir BursaRay istasyonu'ndan "Emek" yazılı raylı sistemle Mudanya Minibüslerinin kalktığı Organize Sanayi İstasyonuna ve trenden inmeyip devam ettiğinizde 1M numaralı Sarı renkli belediye otobüslerinin kalktığı EMEK Belediye Otobüs durağına ulaşacaksınız. Sarı renkli Belediye Otobüslerine ve BursaRay'a binmek için gişelerden BUKART bileti almalısınız.

Belediye otobüsleri için raylı sistemin şu an için en son durağı EMEK olduğundan hangi durakta ineceğim diye endişe etmenize gerek yoktur.

Bursa Belediye Otobüs Sefer Saatleri ve Bilet Ücretleri için tıklayın.

Bursa Ulaşım Ücretsiz Danışma Hattı Burulaş Telefon Numarası : 0850 850 99 16

Diğer yandan klimalı konforlu minibüsler Mudanya'ya saat 05.50 ile 24.00 arasında 10 dakikada bir sefer yapmaktadır. Ayrıntılı Bilgi için Mudanya 23 No'lu Minibüscüler Kooperatifi Hareket Şefliği Telefon : 0224 544 26 01 internet sayfası için tıklayın Mudanya Minibüsleri

Bursaray ile geleceğiniz Organize Sanayi İstasyonu karşısından Öz Zeytinbağı Taşıyıcılar Kooperatifine ait Tirilye minibüsleri de yaz ve kış aylarında değişen sefer saatleri ile Tirilye ve Kumyaka'ya yolcu taşımaktadır.

Tirilye Minibüsleri İletişim telefonu : 0224 563 27 13

Havayolu ile gelmeyi tercih edecekler;

Yenişehir Hava Meydanı’nda indikten sonra 56 km’lik karayolu'nu 80 Numaralı Belediye Otobüsü ile Bursa Kent Meydanına oradan da toplu taşıma araçları ile Mudanya ve ya Kumyaka ile Tirilye'ye ulaşabilirler.

Yenişehir Havaalanı Bursa Kent Meydanı arasında 80 Numaralı belediye otobüsü sefer saatleri için tıklayın.

Bursa Yenişehir Hava Meydanı İletişim Bilgileri : Telefon : 0224 781 81 81

Bursa Yenişehir Havaalanı Harita Tıkla

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar