Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent ERDEN Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ tarafından Yıldız Tepe'de yapımı başlatılan proje hakkında medya yolu ile dikkat çekici bir soru önergesi verildi. Özellikle hassas bir noktada olan Yıldız Tepe'de derine inilen kazı çalışmaları daha önce bölgede yaşanan heyelanlar ve gevşek kaya yapısı nedeniyle endişe yaratıyor.  Mudanya Belediyesinin kamuoyunu rahatlatacak bilgi paylaşımı yapmaması da bu endişeleri arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde Radyo Poyraz'da yayınlanan Yerel İmza Programına konuk olan Minibüscüler Kooperatif Başkanı Zekai SAMAST'ta Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'dan Mudanya Minibüscüsünün belirlenen yeni merkeze taşınma işlerini hızlandırmasını istemesi dikkat çekmişti.  İşte MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent ERDEN'in medya yolu ile verdiği soru önergesi;

 

SORU ÖNERGESİ
Sayın Hayri Türkyılmaz
MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI

Yıldıztepe projesi hakkında Mudanyalı hemşehrilerimizden Meclis Üyesi sıfatımız dan dolayı gelen sorulara cevap verebilecek bilgiye maalesef sahip değiliz.
Meclis toplantılarında bugüne kadar sorularımıza tatmin edici cevaplar alamamamız, hatta zorlandığınız sorularda saygı sınırlarını aşan davranışlarınız ve söylemlerde bulunmanızdan dolayı vereceğim soru önergesinde de aynı sonucu yaşamamak için aşağıdaki soruları medya ve sosyal medya üzerinden cevap vererek kamuoyunu bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Saygılar
Bülent Erden
Mudanya MHP Belediye Meclis Üyesi
Gurup Sözcüsü

NOT: Mudanya'nın sahibi değil emanetçisi olduğunuzu içinize sindirerek bu sorumluluk gereği aşağıda ki sorulara cevap vermeniz uygun olacaktır. Hatırlatmakta fayda görüyorum.

SORULAR:

1- Projenin kapsamı, Taban alanı, Kat sayısı, Sosyal, ticari alanların tanımı ve dağılımı otopark alanı ve kapasitesi

2- 12.600.000TL’ye ihale edilen 1. Etap kapsamı nedir? Başka kaç etap var? Kapsamı ve maliyeti nedir?

3- 14.500.000TL kredi kullanmak üzere mecliste CHP Meclis üyelerinin oyları ile yetki aldınız. Söz konusu kredinin faizli maliyeti ve ödeme takvimi nedir?

4- Projenin tamamlanma zamanı nedir? Faaliyet sonrası 5. ve 10. Yıllarda Mudanya’ya ne kadar ekonomik katkı sağlayacak?

5- Halihazırda Mudanya’nın trafik sıkışıklığının üzerine proje devreye girdiğinde artacak trafiğini de dikkate alarak ulaşımı rahatlatmak adına projeniz var mı? Varsa nedir?

6- Yıldıztepe projesini proje çizim bedeli ödememek için belediye teknik personeline hazırlattığınızı ifade ettiniz. Uygulama esnasında telafisi daha yüksek maliyetler oluşturabilecek proje hatalarına meydan vermemek adına söz konusu projeyi profesyonel bir mühendislik firmasına kontrol ettirdiniz mi?


Söz konusu inşaat alanının konumu itibarıyla heyelan riski de dikkate alındığında konu daha fazla hassasiyet arz etmektedir.

 

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar