Mudanya Belediyesi Demirhane mevki Kapalı Pazaryerini meclis kararı ile turizm amacı dışında kullanılamaz gerekçesiyle kapattıktan sonra bu alanı turizm yerine atık depolama merkezi haline getirmesi özellikle Korona Virüs salgını sonrası belirginleşen temizlik (hijyen) olgusuyla tepki toplamıştı. Belediye sosyal medyada Kapalı Pazar Yerinin adeta çöplük haline gelen videolarının paylaşımı sonrası harekete geçerek bu alanı boşalttı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tepki çeken icraatını " Mudanya Belediyesi 80 ton atığı ekonomiye kazandırdı" başlığıyla basına servis etti.

Basın bülteninde ;

"MUDANYA BELEDİYESİ 80 TON ATIĞI EKONOMİYE KAZANDIRDI

Mudanya Belediyesi, 80 ton değerlendirilebilir atığı ekonomiye kazandırdı. Kapalı Pazar Yeri’nde depolanan ambalaj atıkların geri dönüşüme kazandırılması adına lisanslı firmaya teslim süreci başlarken, Başkan Hayri Türkyılmaz, bu konuda hassasiyet gösteren tüm Mudanyalılara teşekkür etti.

Mudanya Belediyesi, plastik ve kağıt gibi geri dönüşebilir atıkların toplanması amacıyla geçtiğimiz ay yapılan ihalenin ardından, toplanan atıkları ekonomiye kazandırdı. Mudanya Belediyesi ile Erkağıt Sanayi Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan protokolle, Mudanya’daki tüm ambalaj atıkların geri dönüşümü sağlanırken, toplanan atıklar Kapalı Pazar Yeri’ne alındı.
Depolanan ambalaj atıkların geri dönüşüme kazandırılması adına lisanslı firmaya teslim süreci başladı. Atıkların geri kazanılması ve çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi gerektiğini kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bu şekilde hem, Mudanya’nın sokakları daha temiz ve yaşanabilir olurken hem de geri dönüşüme katkı sağlamış olduk. 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve bu kanunu dayanak Ambalaj Atıkların Kontrolü Yönetmeliği hükümlerine tabi olarak 80 ton atığı, firmaya tesliminden önce yağmur, rüzgar gibi doğal olaylardan korumak amacıyla Kapalı Pazar Yeri’nde depoladık. Çevrenin korunması adına kaçınılmaz bir ihtiyaç olan ambalaj atıklar çöp olmayıp çevre hassasiyeti olan hane, kurum ve kuruluşlardan toplanan atıklardır. Bu konuda hassasiyet gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU " satırları yer aldı.

Önceki Bazı Haberler

Atık Doldurulan Mudanya Kapalı Pazar Yeri Tehlike Saçıyor!

ERDEN "Mudanya'da Kontrolü Zor Olan Pazar Yerleri Korona Virüs Tehlikesi Saçıyor"

Bülent ERDEN'den Başkan TÜRKYILMAZ'a Dikkat Çekici HİJYEN Uyarısı

Mudanya Sosyete Pazarının Yeri Değişiyor.

Mudanya Kapalı Pazaryeri Meclis Kararı ile Kapatıldı. Pazar Taşınıyor

Flaş Gelişme Kapalı Pazaryeri İçin Savcılığa Suç Duyurusu

MHP'li Belediye Meclis Üyelerinden Kapalı Pazaryeri Soru Önergesi

 


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin