Marmarabirlik 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi İhale İlanı

fb
W

Mudanya Belediyesi, içerisinde spor sahaları, yüzme havuzu, doğal yaşam pazarı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kültürel ve bilimsel etkinliklerin yapıldığı atölyelerin, kafe ve amfi tiyatronun bulunduğu Gençlik, Bilim ve Sosyal Yaşam Merkezi proje çalışmalarını tamamladı. Başkan Hayri Türkyılmaz, eğitimden sanata kültürden spora gençlerin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayacaklarını söyledi.

Mudanya Belediyesi internet sitesinde yer alan habere göre;

Mudanya Belediyesi gençlerin sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği, bunun yanı sıra her yaştan bireyin vakit geçirebileceği Gençlik, Bilim ve Sosyal Yaşam Merkezi proje çalışmalarını tamamladı.

Eğitimden sanata kültürden spora gençlerin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabilmek amacıyla önemli bir projeyi daha yatırım planlamasına alan Mudanya Belediyesi, Gençlik, Bilim ve Sosyal Yaşam Merkezi bünyesinde 2 tenis kortu, 2 açık basketbol/voleybol sahası, 2 squash salonu, sanat, bilim ve spor atölyeleri, koşu ve bisiklet parkuru, yürüyüş yolu, 15 metrekarelik 15 adet organik pazar dükkanı, amfi, 15 metrekarelik 6 adet kiralanabilir kafe ve sergi salonu planlıyor.

Mudanya Belediyesi, içerisinde spor sahaları, yüzme havuzu, doğal yaşam pazarı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kültürel ve bilimsel etkinliklerin yapıldığı atölyelerin, kafe ve amfi tiyatronun bulunduğu Gençlik, Bilim ve Sosyal Yaşam Merkezi proje çalışmalarını tamamladı.

Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekiplerince hazırlanan proje, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a sunuldu. İlçenin değerine değer katacak bir projeyi daha yatırım planına aldıklarının altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanyalılara sağlıklı, nitelikli, güvenli ve standartları yüksek bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Bademli mahallemizdeki minibüs duraklarının yanında bulunan belediyeye ait arazimizi, tüm Mudanya halkının kullanımına açacak bir proje hazırladık. Eğitimden sanata, kültürden spora gençlerimizin ve Mudanyalı hemşehrilerimin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabilmek amacıyla hizmete sunacağımız merkezimiz Mudanya’nın vazgeçilmez mekanı olacak” diye konuştu.

Editörün Notu:

Haber yayın kuruluşumuzda yer alan eleştirel yazılardan dolayı basın bülteni göndermeyi durduran Mudanya Belediyesinin internet sitesinde yayınlanmış olup, oradan alınarak aynen yayınlanmıştır. Haberde projenin ne zaman başlayıp bitirileceği, Kaç Türk Lirasına tamamlanacağı, İhalenin ne zaman yapılacağı ve buna benzer somut bilgilerin yer almaması dikkat çekiyor.

Zira hatırlanacağı üzere Yıldız Tepe Projesine bir kaç defa temel atma töreni yapılmış ve son gelişme olarak iller bankası Mudanya Belediyesinin istediği 15 milyon tl lik krediyi kullanmasını uygun bulmamış ve projenin akıbeti konusunda Mudanya Kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Taşınacağı söylenen Yıldıztepe Minibüs durağı ise bir türlü yeni yeri bitirilerek taşınamamıştı. Buna benzer 2019 yılında Mudanyalılara BAŞLIYOR haber başlığı ile açıklanan Hayvan Köyü Projesi, Soğuk hava, fuar ve kongre merkezi projesinin akıbeti konusunda bir gelişme yaşanmazken kamuoyuna herhangi bir açıklama yok. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın göreve geldiği 2014 yılında "Belediyemizin yani halkın hiçbir malını satmayacağız. Aksine satılanların hepsini geri alacağız" demesine rağmen çok sayıda mülk satışı yapması son olarak Hasköy de 10 adet arsayı satışa çıkarması açıklanan projelerin yapılıp yapılamayacağı konusunda kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Başkan Türkyılmaz son olarak Mudanya sahillerinin bakımı çok maliyetli diyerek Bursa Büyükşehir Belediyesine sahilleri iade etmişti.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri TürkYılmaz'ın 2019 yılında duyurduğu ama henüz temeli bile atılmayan proje haberleri şöyle;

Mudanya Belediyesi 122 Dönümde Sokak Hayvanları Köyü Yapacak Tıkla Oku

Mudanya Fuar Kongre Merkezi ve Soğuk Hava Deposu Projesi Başlıyor Tıkla Oku 

Diğer Haberler

Bülent ERDEN'den Dikkat Çeken Yıldız Tepe Projesi Soruları

Mudanya Belediyesi Karacabey Çiftçisinden 35 Ton Soğan Satın Aldı.

Mudanya Sahillerinde Eksiklik Tespiti Sonrası Korkutucu Maliyet

Hayri Türkyılmaz ' Yapamadık! İade ettik! '

fb
W