Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu aldığı 11 Mayıs 2020 46 numaralı karar ile amatör balıkçılık ve denize tekne ile açılma kurallarında kontrollü normalleşmenin sinyalini verdi. Daha önce yasak olan amatör balıkçılık ve denize tekne ile açılma kuralları yeni şartlara bğalanarak gevşetildi. Açıklanan kararda "Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması hayati derecede öneme haizdir." vurgusu dikkat çekti.

 Alınan Kararda :

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması hayati derecede öneme haizdir. Bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok tedbir almış ve bu kapsamda 28.03.2020 tarih 17 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile denizde ve iç sularda amatör avcılık faaliyetleri yasaklanmıştır. Gelinen noktada kaydedilen olumlu gelişmelerneticesinde;

İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun 11.05.2020 tarih ve 46 sayılı kararı ile;

Bursa ili genelinde denizde ve iç sularda amatör avcılık faaliyeti icra edecek olan özel teknelerin;

a)Tam boyu 5(beş) metre ve altındaki tekneler için tekne içerisinde en fazla 2(iki) kişi

b)Tam boyu 5(beş) metre ile 10(on) metre arasında olan tekneler için tekne içerisinde en fazla 3(üç) kişi

c)Tam boyu 10(on) metreden fazla olan tekneler için tekne içerisinde en fazla 5(beş) kişibulunması, tekne içerisinde bulunulduğu sürece maske takılması ve sosyal mesafenin korunması kaydı ile faaliyette bulunmalarına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar