BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya Cafer Yener İlkokulu'nda bir sınıf öğretmeninde bir veli tarafından sınıf içinde yapılan saldırı ve darp edilmesinin ardından okul önünde yapılan basın açıklamasıyla saldırı protesto edildi.
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI
 
Cafer Yener İlkokulu önünde gerçekleşen protesto ve basın açıklamasına, Okul öğretmenleri, Eğitim Bir Sen,Türk Eğitim Sen,Eğitim Sen ve Eğitim iş Sendikalarının temsilcileri ile ilçede görev alan öğretmenler ile Veliler katılım gösterdi.
 
Eğitim sendikaları adına Ömer Işıkoğlu'nun Yaptığı açıklamasında;
 
"21 Aralık 2021 Salı günü öğretmen arkadaşımız okulda sınıf içerisinde bir veli tarafından saldırıya uğramıştır.
 
Eğitimcilere yönelik bu tür saldırılar ne yazık ki her geçen gün artarak devam etmektedir. Eğitim ortamında şiddetin önüne bir türlü geçilememektedir. Öğretmen arkadaşımıza yapılan bu saldırı bütün öğretmenlere, eğitim çalışanlarına yapılmış demektir. Bu saldırı ile okullardaki güvenliğin ne derece sağlanıp sağlanmadığı bir kere daha ortaya çıkmıştır. Okullarımızda Güvenlik Görevlilerinin istihdam edilmemesi çok ciddi güvenlik zafiyeti meydana getirmiş, öğrenci velisi sınıfın içine kadar girerek öğretmeni darp edebilmiştir. Okul kapıları nöbetçi öğrenci/öğretmen/memurlara değil, işinin uzmanı güvenlik görevlilerine bırakılmalıdır.
 
Şiddetin gerekçesi olamayacağından öğretmenlerimize yapılan saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırı öğretmenlerimiz şahsında devlete ve milletimize yapılmış demektir. Bu tür davranış içinde bulunanlar hakkettikleri cezayı mutlaka görmelidirler. Devlet önce kendi memurunu koruyacak tedbirleri almalıdır. 
Mudanya Cafer Yener İlkokulu'nda bir sınıf öğretmeninde bir veli tarafından sınıf içinde yapılan saldırı ve darp edilmesinin ardından okul önünde yapılan basın açıklamasıyla saldırı protesto edildi.
 
Buradan Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER'e sesleniyorum. 
 
Artık Söz Değil İcraat Bekliyoruz...
 
Eğitim çalışanlarının şiddete maruz kalmaları durumuna göre önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyideleri içeren düzenlemeleri kapsayan "Öğretmenlik Meslek Kanunu" biran önce çıkarılmalıdır.
 
Velilerimize de seslenmek istiyorum. Öğrencilerimizin eğitimi için emek sarfeden öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza sahip çıkınız. İçinizdeki kendini bilmez bir kısım kişilere önce siz tepki gösteriniz, okullarda öğrenciler iyi bir eğitim almak için bulunmaktadır. Eğitim yuvalarının huzurunu kimsenin bozmasına izin vermeyiniz.
 
Eğitim iş kolunda örgütlenmiş sendikalar olarak öğretmenimize yapılan bu saldırıyı şiddetle protesto ediyor, şiddete başvuranları kınıyoruz. Eğitim çalışanlarının her zaman yanında olduğumuzu, bu saldırıların karşılıksız ve cezasız kalmaması için her türlü desteği vereceğimizin bilinmesini istiyoruz. 
 
Asla yalnız değilsiniz." dedi.
Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin