15 Nisan 2021 günü Güzelyalı Eğitim Mahallesi Söğütlü Cadde üzerinde bulunan Mudanya Belediyesi Taş Devri Çocuk Parkında yan apartmanın mızrak gibi sivri demir parmaklıklarının üzerine düşerek annesinin gözleri önünde hayatını kaybeden Çağan Ege Yer'in  pisipisine hayattan kopuşunun üzerinden geçen 9 günün sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya (MHP) İlçe Başkanı Erkut Seymenler sosyal medya (facebook) üzerinden basın açıklaması yaptı. Seymenler "Mudanya’daki çocuk parkları ne kadar güvenli? Parkların denetim ve güvenliği ne sıklıkta yapılıyor? Bu iki soru bizler için ve evlatlarımız için çok önemli. Uyanık olmalıyız. Bu konuda gereken ihtimamı göstermemek büyük gaflet ve aymazlıktır." diyerek yaşanan üzücü olayın tekrar etmemesi için Mudanya Belediyesini, muhtarları göreve davet etti, vatandaşların ise fark ettikleri tehlikeleri yetkililere haber vermelerini istedi.

MHP İlçe Başkanı Seymenle açıklamasında;

Değerli Mudanyalı Hemşehrilerim;

Geçen hafta Güzelyalı Eğitim Mahallesi Taş Devri parkında oyun oynarken parka bitişik apartmanın korkuluklarının üzerine düşen 7 yaşındaki Çağan Ege isimli bir evladımız hayatını kaybetti. Üzüntüsü tarifsiz bu elim kaza hepimizi derinden yaraladı. Ne desek kelimeler yetersiz kalıyor, boğazımız düğümleniyor… Çok üzgünüz… Melek yavrumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.

Çocuklarımızı mutlu etmek, koşup oynadıklarını görmek, enerjilerini atmalarını sağlamak ve onlarla beraber vakit geçirmek için evlatlarımızı en özgür oldukları alanlar olan çocuk parklarına götürürüz. Ama gözümüzden sakındığımız evlatlarımız; acaba çocuk parklarında ne kadar güvendeler?

Mudanya’da bazı parklarda yaptığımız tespitler neticesinde çocuk parklarının güvenliğinin tam manasıyla yeterli olmadığı gördük. Parklarının etrafındaki tel çitlerin yetersizliği, oyuncakları ve direklerin tutan vidaların gevşemesi, yerlerde başıboş vidaların bulunması, çimenlerin yürümeyi engelleyecek şekilde uzaması, çocuk parklarının hemen yanındaki mahallerin yeterli güvenlikte olmaması gibi bir çok unsur ciddi tehlikeler arzetmektedir.

Tedbir bizden takdir Allah’tandır. Taş Devri çocuk parkında yaşanan olayda; parka komşu apartmanın korkulukları sivri uçlu değil de, korkulukların ucundaki sivrilik giderilmiş olup, top uçlu şekilde olsaydı (yine Mudanya’da başka yerlerde örneği olduğu gibi), belki de yavrumuz bugün hayattaydı.

Mudanya’daki çocuk parkları ne kadar güvenli? Parkların denetim ve güvenliği ne sıklıkta yapılıyor? Bu iki soru bizler için ve evlatlarımız için çok önemli. Uyanık olmalıyız. Bu konuda gereken ihtimamı göstermemek büyük gaflet ve aymazlıktır.

Bilginin, teknolojinin her türlü imkanından faydalandığımız şu devirde çocuklarımız için güvenli, pırıl pırıl çocuk oyun alanları ve parkları oluşturmak zorundayız. Hatta bu konuda tüm Türkiye için örnek teşkil etmeliyiz.

Bu noktada Mudanya Belediyesi vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın şikayetlerini çok hızlı bir şekilde değerlendirmeli, tüm çocuk parklarının güvenlik testlerini yapmalı, periyodik olarak sık aralıklarla kontrol etmelidir.

Çocuklarımız bizim için ne kadar önemliyse, çocuk parklarının güvenliği de o kadar önemlidir.

Erkut SEYMENLER
MHP Mudanya İlçe Başkanı

ÖNCEKİ HABERİMİZ

MIZRAK GİBİ DEMİR KORKULUKLAR 7 Yaşındaki Çağan Ege Yer'i Hayattan Kopardı.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

15 Nisan 2021 günü Güzelyalı Eğitim Mahallesi Söğütlü Cadde üzerinde bulunan Mudanya Belediyesi Taş Devri Çocuk Parkında yan apartmanın mızrak gibi sivri demir parmaklıklarının üzerine düşerek annesinin gözleri önünde hayatını kaybeden Çağan Ege Yer'in  pisipisine hayattan kopuşunun üzerinden geçen 9 günün sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya (MHP) İlçe Başkanı Erkut Seymenler sosyal medya (facebook) üzerinden basın açıklaması yaptı.

Mudanya’daki çocuk parkları ne kadar güvenli? Parkların denetim ve güvenliği ne sıklıkta yapılıyor? Bu iki soru bizler için ve evlatlarımız için çok önemli. Uyanık olmalıyız. Bu konuda gereken ihtimamı göstermemek büyük gaflet ve aymazlıktır.

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar