BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya'da Aydınpınar, Mesudiye ve Hasanbey Mahallelerinde çıkan yangınlar biri 1990 model olan 2 araca sahip Bursa Büyükşehir İtfaiyesi Mudanya Gurubuna zor anlar yaşattı.

Cumartesi günü Mudanya'ya 30 km. mesafedeki Mesudiye Mahallesi sahil kesiminde çıkan yangında 1 ev tamamen yandı. Tirilye'de bulunan Büyükşehir İtfaiye grubunun kaldırılmasından dolayı Mudanya'dan yetişmekte güçlük çeken Mudanya İtfaiye gurubu ne yazık ki yangın yerine ulaşıncaya kadar iş işten geçmiş oldu. Yangına Bursa Sanayi bölgesinden araçlar geldi. 90 Model itfaiye aracının rampaları çıkmakta ve uzun yolda zorlanmasının yanı sıra yangın merdivenin üst katlara ulaşamaması itfaiye erlerini zor durumda bırakmakta. Bu sebepten dolayı Hasanbey Mahallesi Selvilik Caddesinde 3 katlı bir evin çatı katında çıkan yangını itfaiye erleri evin içinden çıkarak söndürdüler.

13 Haziran Pazar günü saat 10:00 civarında  Aydınpınar mahallesinde doğalgaz patlaması sonucu çıktığı iddia edilen yangında ise 3 ev tamamen yandı. Çıkan yangının evlere bitişik ormanlık alana sıçramaması felaketin boyutlarının büyümesini önledi.

Yangında İsmet Kasap, Mustafa Kasap ve İsmet Çelik'in evleri zarar gördü.

Yangınlarda can kaybı yaşanmazken, maddi hasarlar oluştu. İtfaiye yangınların çıkış neden ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Mustafa BAYRAK "KIZILAY YANGIN MAĞDURU AİLELERİMİZİN YANINDA"

Mudanya Kızılay Başkanı Mustafa Bayrak yaptığı açıklamada Mudanya Kızılay Başkanlığı olarak ailelerimizi Kızılay Merkezimizde konuk ediyoruz. Üniversitesite öğrencisi kardeşimiz dahil tüm ailelerin giyeceklerini, gıda ihtiyaçlarını karşılayacağız. Ayrıca gerekli temaslar sonucu nakdi yardım için harekete geçtik. Can kaybı olmaması bu olayda sevindiricidir. Aydınpınarımıza geçmiş olsun. Kızılay Mudanya Başkanlığı olarak elimizden gelen yetkimiz dahilinde olan yardımları yangın mağduru ailelerimize ulaştırdık ve ulaştıracağız " dedi.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

VİDEO

Mudanya Hasanbey Mah Çatı Yandı

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin