Mudanya Şükrü Çavuş Mahalle Muhtarı Şeref Şaş Selvilik caddesi ile Rüştiye Mektebi Sokak'ın kesiştiği noktada bulunan ve tehlike arz eden metruk binanın yıkımı noktasında yetkililerle yaptığı yazışmalara olumlu bir yanıt alamadığını aksine şaşırtıcı şekilde "Bina onarılabilir" denildiğini söyledi.

seref sas metruk tehlike selvilik cad

Muhtar ŞAŞ Anıtlar Kurumunun ve Belediyenin metruk yapı sorununa tehlike önceliğine göre ivedi şekilde çözüm üretmesinin insan hayatı açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek İçişleri Bakanlığının metruk binalar konusunda genelgesi olduğunu hatırlattı.

Muhtar ŞAŞ artık kendi kendine caddeye dökülmeye başlayan ve derin ayrılmaların olduğu binanın tamir edilebilir denilerek yıkımının gerçekleştirilmemesine tepki göstererek "Burada birisinin canı yanarsa sorumlusu kim olacak? Hiç değilse bu metruk binanın üst katını yıksınlar. Gereğini birileri ölmeden yapsınlar" dedi.

VİDEO ŞEREF ŞAŞ METRUK BİNAYI ANLATIYOR

;

Birinin üzerine çökerse suçlusu kim olacak?

Göreve geldiğinden beri bazı metruk binaların yıkım ve molozlarının kaldırılmasını sağladıklarını vurgulayan muhtar Şeref ŞAŞ "Bu metruk bina için ben üzerime düşen görevi yaptım. Artık burada bir kaza yaşanırsa Cumhuriyet Savcılığına potansiyel bir suç duyurusudur. Yekililere sesleniyorum geç olmadan gerekeni yapsınlar. Mudanya genelini metruk bina tehlikesinden kurtarsınlar " dedi.

Bina Yenilemek İsteyenlere Kolaylık Sağlansın

Muhtar ŞAŞ binasını yenilemek isteyen vatandaşlara zorluk çıkarılmaması gerektiğini vurgulayarak Sağır Kamil Sokak'ta bulunan rahmetli dayısına ait evin restore edilmek istenmesine rağmen gerekli izinlerin alınamadığına dikkat çekti.

 

VİDEO ŞEREF ŞAŞ METRUK BİNAYI ANLATIYOR

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar