Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

Gölcük Belediyesi'nin bu yıl 10.'sunu düzenlediği ve üç gün süren Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı, Değirmendere Çınarlık Meydanı'nda yapıldı.Geleneksel el sanatları ve kırkyama ustalarının da hazır bulunduğu şenlikte Mudanya Kent Konseyi Sosyal ve Kültürel İşler Sorumlusu Tümay Erim Öztan ile birlikte bazı kursiyerler de yerini aldı.

Mudanya Kent Konseyi adına açtıkları el sanatları ve hediyelik eşya stantlarıyla ilgi gören Mudanyalılar, şenlik alanında Türkiye'nin farklı yörelerinden gelen sanatçılar ile yurtdışından gelenlerin birbirinden eşsiz eserlerini de yakından takip etme imkanı buldular.
 
Kumaş artıklarının birleştirilmesiyle kıyafetten masa örtüsüne kadar el işi ürünlerinin hazırlandığı kırkyama yöntemi hakkında bilgi ve beceri paylaşımı amacıyla düzenlenen şenliğe bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi davet aldıklarını belirten Kent Konseyi Sosyal ve Kültür İşler Sorumlusu Tümay Erim Öztan, her yıl geniş katılımla el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği şenlikte Mudanya adına yer almaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Öztan, şenlik ve çalıştayda ortaya konulan çalışmaların kırkyama kültürünün devamlılığı açısından da önemli ve değerli olduğunu söyledi.

Gölcük Belediyesi'nin bu yıl 10.'sunu düzenlediği ve üç gün süren Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı, Değirmendere Çınarlık Meydanı'nda yapıldı.


Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin