Güncel Haber

Mudanya Belediyesi; tarihi, doğal ve kentsel SİT alanına sahip turizm değerlerinden biri olan Kumyaka Mahallesi’nde cadde ve sokakları yenileme çalışmalarının ilk etabını tamamladı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Kumyaka’nın kimliğine uygun bir şekilde geleceğe taşınacağını söyledi.

Mudanya Belediyesi, Kumyaka Mahallesi’nde cadde ve sokaklarda yenileme çalışmalarının ilk etabını tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe ile birlikte inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Kumyaka’nın kesme taş sokaklarıyla eski güzelliğine kavuştuğunu söyledi. Çalışmanın bozulmamış doğal güzelliği ve eski Rum evleriyle görülmesi gereken önemli mahallelerden biri olan Kumyaka’nın tarihi dokusuna uygun yapıldığını ifade eden Başkan Türkyılmaz, toplamda 10 bin metrekare doğal taş kaplaması, Atatürk Büstü mermer kaplaması ve sahil iniş merdivenlerinin kaplamasının tamamlandığını anlattı.

Kentsel SİT alanı olan Kumkaya Mahallesi’nde Anıtlar Kurulu’nun onayının ardından çok hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını hatırlatan Başkan Türkyılmaz; 10,11,12,13,14,15,29, 41, 47 No’lu sokaklarda çalışıldığını belirtti. Kumyaka Mahalle Muhtarı Ercüment Yılmaz ise Başkan Türkyılmaz ve ekibine yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Kaynak MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU