Güncel Haber

Mudanya’nın zeytinden sonra 2. Ürünü olan Kara İncir Hasadı, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer Mürsel Mahallesinde üreticilerin katılımıyla İncir Hasadını başlattı.

Kaymakam Sözer, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Ergün Karadağ, ilgili oda, birlik, kooperatif başkanları ve muhtarlarla birlikte Ak Köy Mahallesi ve Mürsel Mahallesinde Kara İncir Hasadının başlatılması ile birlikte, İncir alım ve ambalajlama tesislerini gezdiler. Burada sorumlulardan bilgiler alan Kaymakam Sözer, İhracat ve pazarlama konusunda görüş alışverişinde bulundu. An itibariyle kilosu 10 -12 Liradan alınan İncirin fiyatını uygun bulan Sözer üreticilere sezonun hayırlı ve bol kazançlı olmasını diledi.

Kaymakam Sözer yaptığı açıklmasında,

“ilçemizde önemli bir gelir kaynağı ve tarımsal değeri olan Bursa Siyah İnciri, Akköy, Altıntaş, Aydınpınar, Bademli, Çağrışan, Çepni, Dedeköy, Dereköy, Güzelyalı, Göynüklü, Hasköy, İpekyayla, Işıklı, Kaymakoba, Küçükyenice, Mürsel, Mirzaoba, ve Yörükali Mahallelerinde üretilmektedir.

İlçemizde 230.000 dekar olan toplam tarımsal üretim alanlarımızın 4500 dekar alanında meyve veren yaşta 33.000 adet, meyve vermeyen genç yaşta 10.000 adet ağaç olmak üzere incir üretimi gerçekleştirilmektedir. 2019 yılı incir üretiminde tahmini verim ağaç başına 70 kg. üzerinden tahmini rekolte olarak 2.310 ton olarak beklenmektedir” bilgilerini vererek üreticilere bereketli hasatlar diledi.


Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin