Bursa Roman Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Zeki Servili Mudanya'da ki mağdur aileleri ziyaret ederek geçmiş olsun dilekleriyle birlikte erzak yardımında bulundu. Servili sosyal belediyecilik yapması gereken Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan sosyal belediyecilik adına mağdur Roman vatandaşlarına daha fazla katkı sağlamasını istedi. Servili mağdur ailelere yardım elini uzatan MHP mudanya İlçe Teşkilatına teşekkür ederek " Bursa'da yaşayan 267 bin Roman vatandaş adına kendilerine teşekkür borçluyuz" dedi.

Servili bundan sonra ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyleyerek "Her nedense Mudanya Belediye Başkanı Roman vatandaşlarımıza el uzatmamışlar. Tüm Roman vatandaşlar olarak kendisini bu konuda kınıyoruz. Mudanya Belediyesinin bu gariban vatandaşlara şefkat elini uzatmasını rica ediyoruz. Eğer bir vicadnınız varsa, akşam başınızı yastığa koyduğunuzda rahat uyumak için sosyal belediyecilik adına yapılması gerekenleri gerçekleştirerek şefkat elinizi uzatın.

Roman vatandaşlarda bu toplumun bir ferdidir. Türkiye'de 6 milyon Roman vatandaşı yaşıyor. Bizler Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda da vardık. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de varız. Biz bu ülkenin asli unsurlarıyız. Her zaman Türkiye Cumhuriyetinin bayrağına, vatanına gönül vermiş, gerekirse canını feda eden bir unsuruz. Bizler bu ülkeye sonradan gelmiş değiliz.

Sayın Cumhurbaşkanımız 11 Aralık 2019 günü Roman Stratejik Eylem Planı Genelgesi yayımladı. Resmi Gazetede yayımlanan bu plan belediyeler dahil kamu kurum ve kuruluşlarına gelmiştir. Roman Stratejik Eylem Planı Genelgesi'nde Roman vatandaşların eğitim, istihdam ve barınma konularında tüm kurumların yetkili ve görevli olduğu vurgulanmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımıza bu genelgeyi yayımladığı için teşekkür ediyorum, lakin genelgede vurgulanan hususların yetkili kurumlar tarafından uygulanmadığından şikayetçiyim. Lütfen bu genelgede belirtilenleri uygulasınlar. MHP İlçe Teşkilatı bizden önce buradaki konuya el atmış arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidermişler kendilerinden Allah bin kere razı olsun. İnşaallah biz de bu arkadaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız." diye konuştu.

Can Dostlarımız Köpekler Kadar Barınmaya İhtiyacımız Yok mu?

Mudanya'da yaşanan mağduriyetlere değinen Servili " Seçim vaatlerinde Sosyal Belediyecilik anlayışına vakıfız diyorlar, koltuğa oturduktan sonra maalesef Sosyal Belediyecilik adına hiç bir işlem yapmıyorlar. Belediyelerin can dostlarımız köpekler için barınma yeri projeleri var fakat mağdur durumda olan inasanımız, Roman vatandaşların onlar kadar barınmaya, korunmaya ihtiyacı yok mu?

Ben buradan Belediye Başkanına rica ediyorum lütfen bu arkadaşları ötelemesin dışlamasın kendi bünyemize dahil edelim. Bunlar çok uzun yıllardır Mudanya'nın halkı. Bunlara ellerinden geldiği kadar yardım etsinler. Seçim vaatlerini yerine getirsinler" diye konuştu.

Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkine giderek barakasında yaşayan Metin Taşoğlu'nu ve misafir edildikleri otelde Feridun Yamalı ailesini ziyaret ederek erzak yardımında bulunan dernek başkanı Zeki Servili, Karanlıkdere mevkindeki durumun içler acısı olduğunu ve yardıma muhtaç Roman vatandaşlara belediyenin yeteri kadar destek olmadığının ilk bakışta görüldüğünü vurguladı.  Servili "Derme çatma barakalarda hayatlarını sürdürmeye çalışan Roman vatandaşlara elini uzatacağı yerde daha çok iki hafta içerisinde alanı boşaltmasını istiyor. Bizden önce MHP Mudanya İlçe Teşkilatı bu vatandaşlarımıza şefkat elini uzatmış. Belediyenin yapmadığı yardımı yapmış. Allah onlardan razı olsun. Görüyorsunuz bizim halkımız gariban yoksul, bir parça ekmeğe muhtaç, ne olurdu belediye sosyal belediyecilik anlayışıyla bu garban vatandaşlara elini uzatsaydı. Görüyorsunuz burada ne yol var ne elektrik var ne de su var. Her yer çamur içinde, dağın başında Roman vatandaşlar kendi kaderine terkedilmiş vaziyette. Belediye yetkililerinden daha hassas davranmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Bütün kamu kurum ve kuruluşlarına Bursa Valiliğine selenen Zeki Servili içler acısı duruma kayıtsız kalmamaları çağrısında bulundu. Zeki Servili bu işin peşini bırakmayacaklarını, ellerinden gelen yardımı yapmaya çalışacaklarını belirterek "Lütfen bizleri ikinci sınıf vatandaş olarak görmeyin. Biz bu vatanın bu bayrağın yüzyıllardır yaşamış insanlarız" dedi.

Roman Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Zeki Servili Mudanyalı Roman Metin Taşoğluna erzak yardımında bulundu.


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin