BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında Mudanyaspor'un Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından üvey evlat muamelesi gördüğünü, 97 yıllık bir kulübün görmemezlikten gelindiğini söyledi.

Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Hasan Yıldırım yaptığı açıklamasında;

"Değerli basın mensupları ve saygıdeğer Mudanyalılar, Mudanya'da kuruluşu 1924 olan Bursa'nın en eski ve köklü spor kulüplerinden Mudanyaspor, 5 yıl önce dönemin kulüp yöneticisi tarafından Yıldırım Belediyesi'ne satışın eşiğinden dönmüştü.

Şimdi ki Mudanyaspor Kulübü Başkanı olan, dönemin kulüp yöneticisi Hikmet İlhan'ın girişimiyle takım, Yıldırım'dan geri alınmış ve ikili ilişkiler sayesinde Mudanya'ya kazandırılmıştı. Mudanya'daki yerel yönetimin başındaki Hayri Türkyılmaz ise, Yıldırım Belediyesi'ne 'satış' haberlerinin ayyuka çıkması sonrasında kulübe her türlü desteği vereceğine ilişkin açık destek sözü ve sözleri vermişti.

Mudanya'daki diğer yerel konularda olduğu gibi Başkan Türkyılmaz, bizleri bu konuda da şaşırtmadı! Önceki kulüp yönetiminin takıma bıraktığı bataklığı günden güne temizlemeye çalışan Hikmet İlhan başkanlığındaki yönetime, bırakın desteği, köstek olmaya bile çalıştı.

O dönemde elindeki yetkiyle Mudanyaspor'un stadyuma girişini, idman yapmasını bile yasakladı! İlçe Stadı'nın arkasındaki iki katlı yer ile kalıcı ve gelir getirici bir yer isteklerini havada bıraktı! Mudanya'da kendine yakın gördüğü spor kulüplerine destek verirken, ilçenin 97 yıllık köklü takımını görmezden geldi ve kulüp adı üzerinden de zaman zaman 'yeni sportif yapılanmalara' gitti. Aradan 5 yıl geçmesine rağmen Mudanya'nın 97 yıllık köklü takımına hiçbir destek vermedi.

Bugün Bursa Amatör 1. Küme'de 7. Grupta mücadele eden Mudanyaspor'un doğru düzgün başını sokabileceği bir yeri bile yok! Mudanya'da vatandaşıyla olduğu gibi Mudanyaspor yönetimiyle de yıldızı barışmayan Türkyılmaz, 'böl-parçala-yönet' tavrını sporda da sürdürüyor.

Herkesin önünde adeta eğilmesini istiyor. Şu anda 40 lisanslı futbolcusu bulunan ve destek olması halinde sayıyı 120'ye çıkarabilecek Mudanyaspor'un her şeyden önce yerel yönetimin desteğine ihtiyacı var.

Değerli Mudanyalılar,

Biz Memleket Partisi olarak Mudanyaspor'un yanındayız ve her zaman yanında olacağız.

Sizlerden de takımımıza ve takımlarımıza tam desteğinizi bekliyoruz.

Türkyılmaz'a gelince... İsminde 'Mudanya' olan Mudanyaspor'a kendisinin de 'üvey evlat' muamelesini bırakmasını tavsiye ediyoruz!

Bu takım hepimizin... Bu takım; Mudanya ilçesinin gururu, şanı ve şerefidir.

Saygılarımla

Hasan YILDIRIM

Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı" satırlarına yer verdi.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin