BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya Işıklı Mahallesi 22. sokakta bulunan ve bir hayırsever tarafından Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne bağışlanan arsaya köyün lağım sularının akması neticesiyle arsanın yanında bulunan evler adeta  heyelan tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını söylediler.
Mahalle Sakinleri, 6 metre yükseklikten akan lağım suları için bir çok kez Buski’ye başvurduklarını ancak hiç bir netice alamadıklarını ve son derece duyarsız davrandıklarını belirterek; “Vakıflar Müdürlüğü’ne resmi yazı ile bildirdik. Bizi Buski’ye yönlendirdiler. elimizde resmi yazı olmasına rağmen hiçbir netice alamadık. Alt tarafı 50 metrelik boru ile sorunun çözüleceğini biliyoruz ama Buski’nin resmi yazı ile bile olsa hiç bir şekilde harekete geçmediler. Buski avukatları ile de görüştük, bize dava açabilirsiniz diyerek yolladılar.
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI
 
Akan lağım suları nedeniyle vakıf arazisinde ağaçların kuruduğunu, yaz aylarında ise koku ve haşerelerden burada durulmadığını belirten mahalle sakinleri; “Ama en önemli sorunumuz şu anda lağım sularının devamlı akmasından dolayı kaynaklanan heyelan tehlikesi” dediler.
 
İlgilileri duyarlı olmaya davet eden mahalle sakinleri bu lağım borularının bir an önce yapılmasını isterlerken konuyu gerekirse yargıya taşıyacaklarını belirttiler.
 
Cem Filiz / Mudanya
Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin