Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın pazartesi günü Tirilye'de icraatlarını basın mensuplarına anlatacağı toplantı öncesinde sosyal medya sayfasından açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden 7 yılın hesabını sordu. Dikkat çeken ifadelerle sorular soran MHP'li Erden "Bunları da anlat Sayın Türkyılmaz" göndermesi yaptı.

MHP'li Bülent ERDEN'in açıklaması şöyle;

MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAYRİ TÜRKYILMAZ

Sayın Başkan 31 Mayıs 2021 saat 10.30 da Tirilye Taş Mektep'in Bahçesinde 7 yılınızı Basın Mensuplarına değerlendirirken;

1- Göreve geldiğiniz 2014 yılında "Satmayı bırak hepsini geri alacağım" dediğiniz Mudanya Belediyesi Mülklerinden görevde bulunduğunuz 7 yıl içinde kaç bin metrekare sattığınızı da icraatlarınız arasında basın mensuplarıyla paylaşacak mısınız?

2- Mudanya Belediyesinin görevde bulunduğunuz 7 yıl içinde açtığı davalar, masrafları ve Belediyemiz adına avukatlara ve avukat bürolarına yaptığınız ödemeleri ve tüm bu davalar sonucunda Mudanyalının eline ne geçtiğini de basın mensuplarıyla paylaşacak mısınız?

3- Tüyü bitmemiş yetim hakkını koruyacağız diye haykırarak göreve geldiğiniz 2014 yılından bu yana yüksek kira uygulaması nedeniyle boşaltılan ve kiracısı olmayan belediye mülklerinden ve Güzelyalı Atatürk Parkı 2. Etabını ruhsat almadan başlamanız nedeniyle yıktırmak zorunda kaldığınız binadan kaynaklanan kamu zararı miktarlarını da basın mensuplarıyla icaraatlarınız arasında paylaşacak mısınız?

4- CHP'li belediye başkanı olarak siz göreve gelmeden önce Milli Kurtuluş mücadelemize büyük emeği geçen ve Mudanya Mütarekesine imza koyan merhum İsmet İnönü'nün Mudanya'da bir adı vardı. Artık yok. Geçen 7 yılda 1991 yılında alınmış bir meclis kararı olduğunu açıklayarak bu konuda parmağınızı bile kıpırdatmadığınızı da icraatlarınız arasında basın mensuplarına aktaracak mısınız?

5-Bademli'de İnşa edilen Zübeyde Ana çocuk akademisi için resmi olarak "Zübeyde Ana " ismi ile izin alınıp alınmadığına açıklık getirecek misiniz?

6- Sn. Başkan 7 yıldır Sosyal Belediyecilik değil, Sosyal Medya Belediyeciliği yapıyorsunuz. Sosyal Medya ve basına "BAŞLIYOR" başlığı ile geçtiğiniz tamamlandığını göremediğimiz proje haberlerinizden de bahsederek halkımızdan ve basın mensuplarından yanıltıcı haber ve vaatlerinizden dolayı özür dileyerek kameralar önünde helallikte isteyecek misiniz?

Örneğin Alevi Vatandaşlarımıza iki dönem üst üste yapacağım dediğiniz ama son aşamada "Cemevi yapmak belediyenin görevi değil" diyerek sıyrıldığınız vaadiniz için alevi vatandaşlarımızdan helallik isteyip özür dileyecek misiniz?

Vaatleriniz arasında yer alan 122 Dönümlük Hayvan Köyüne, uçaktan bakılınca mavi havuz ile yapılmış gözleri ile Atatürk siluetli ormana, Cumhuriyet Meydanı altına yapacağınız yeraltı otoparkına, Altın Yıllar Yaşam Köyüne, restore ettireceğinizi açıkladığınız Dereköy Kilisesine ne olduğunu açıklayacak mısınız?

Yıktırıp yok ettiğiniz Mudanya yelken Kulübüne ve orada yelken sporu yapan Mudanyalı çocuklarımıza, ilçenin tek kapalı pazaryerine, Bursa Büyükşehirden devir aldıktan sonra yüzme havuzumuza, öğretmen evimize, göreve geldiğiniz gün tıkır tıkır işleyen Tahmil Tahliye İskelemize, yenisini açacağınıza söz verdiğiniz Mudanya Belediye Meclis Salonumuza, 2014 seçim vaadi kitapçığınızda üstüne basa basa vurguladığınız Balık Haline, dar gelirli vatandaşlarımıza sünnet ve düğün cemiyetlerinde destek olan Belediye Düğün Salonumuza, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan kadınlarımızın dayanağı olan HANIMELİ ÇARŞIMIZA, Dosteli Türk Tasavvuf Musikisi Derneğimizin siz göreve gelmeden önce 9 yıldır her ramazan ayında binlerce kişiye hizmet veren İFTAR ÇADIRINA neler ettiğinizi, nasıl yok ettiğinizi de basınımızın güzide temsilcileriyle paylaşacak mısınız?

7- 7 Yıldır siz havai fişek patlatırken, meydanlarda avaz avaz canhıraş söylemlerde bulunurken neden Mudanyamızın bir deprem envanteri (yapı stoku analizlerini) çıkartmadığınızı, Mudanya'da kendiliğinden patlayan kolonları ve yıkım rezaletleri ile ulusal basına konu olan olayların belediye başkanlığınız döneminde yaşandığını da basınımızla paylaşacak mısınız?

8- Yıllardan beri neden siyasi başkan yardımcısı atamadığınızı, tek adam yönetiminizi devam ettirmek adına inat etmenizin ardındaki sebepleri, neden korktuğunuzu açıklayacak mısınız?

9- Mudanya Belediyemizin hibe olarak devir aldığı adını MUDAŞ olarak değiştirerek kaynak aktardığı belediye şirketimizin yönetim kurulu başkanı olarak siz ve şirket yönetim kurulunuzun tek kuruş kazanmamış şirketten maaş alıp almadığını belgeleriyle basın mensuplarımıza anlatacak mısınız?

10- Partililerinizle ziyaret ederek bölge esnafına umut verdiğiniz lâkin yıllardır Halitpaşa Mahallemizde Giritli Mahallesi olarak bilinen tarihi sokakların Kentsel Koruma Amaçlı İmar Revizyon Planlarını gerektiği gibi düzenleyerek Kültür Varlıkları Koruma Yüksek Kurulu'na sunmadığınız için mühürlenen, ceza yiyen, bunalıma giren, aylarca kapalı kalan mahalle esnafına çektirdiğiniz acıların sorumlusu olduğunuzu da basın mensuplarımıza açıklayarak esnafımızdan özür dileyecek misiniz?

11- Göreviniz olmasına rağmen neden Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarına yılda sadece 1 ya da 2 sefer katıldığınızı, Mudanyalıları Büyükşehir Belediye Meclisinde neden başkan sıfatınızla temsil etmekten kaçındığınızı da basın mensuplarıyla paylaşacak mısınız?

12- Her fırsatta barış ve kardeşlikten bahsettiğiniz halde en ufak eleştirel yayında Mudanya Basınını RANDIMANSIZ GAZETECİLER olarak kategorize ederek ötekileştirdiğinizi ve bunu hangi vicdan çerçevesinde yaptığınızı, reklam gücünü basınımız üzerinde baskı ve zulüm aracı olarak kullandığınızı da anlatacak mısınız?

13- 7 Yıl içinde Mudanya Belediyemizin kamu borçlarının ne kadar olduğunu, ödenen gecikme bedeli miktarını, göreve geldiğinizde yapmayı vaat ettiğiniz ve bir tane bile gerçekleştiremediğiniz Avrupa Birliği Projeleriniz hakkında bilgi verecek misiniz? Özellikle bankada olduğunu iddia ettiğiniz belediye parasına işleyen faiz geliri ile belediyemizin kamu borçlarına ait olan gecikme bedellerini de rakamsal olarak karşılaştırır mısınız?

14- Mudanyamızın kronikleşmiş acil sorunlarının çözülmesi noktasında göstereceğiniz gayreti göstermek yerine Mudanya için önceliği olmayan projelere kaynak ayırdığınızı daha doğrusu hazırda olmayan kaynağı kredi de kullanamayınca Mudanyalıların mülklerini satarak Yıldıztepe Projesinde olduğu gibi betona gömdüğünüzü, Mudanyalıların geleceğini ipotek altına aldığınızı da anlatacak mısınız basın mensuplarına?

15- Göreve gelir gelmez işten çıkardığınız belediye işçileri yerine yüzlerce kişiyi (650 personel) tamamen İnsan Kaynakları Yönetiminden bihaber olarak işe almanız nedeniyle şişirilen ama hizmet üretemeyen belediyemiz sayesinde Mudanyalının hayatlarını zorlaştırdığınızı da lütfen paylaşın basın mensuplarıyla.

16- 7 yıldır Mudanyalıya modern bir Kurban Kesim yeri kazandıramadığınız için yağmurda, yakıcı güneş altında, hijyenik koşullarla alakası olmayan bir ortamda Belediye Kademe alanında kurban kesimi yapmak zorunda bıraktığınızı da fotoğraflarıyla icraatlarınız arasında paylaşın basın mensuplarıyla. Güneş altında hijyenik şartlar altında yıllardır kurbanlarını kesemeyen Mudanyalılara da anlatın asrın projenizi.

17- Tirilye Taş Mektep Restorasyonuna Mudanya Belediyemizin kasasından harcadığınız miktarı da lütfen açıklayınız?

Eksiği var fazlası yok daha Güzelyalı 1/5000 ölçekli imar planında Mudanyamıza yaşattığınız kaos ve diğerleri 7 yıllık icraatlarınıza dahil değil.

Hizmet siyaseti yerine kin ve hamaset siyaseti ile yönetmeye çalıştığınız Mudanyamız, sayenizde içinden çıkılmaz hale geldi. Barışın ve Kardeşliğin Başkenti sloganınıza sığdırdığınız akıl almaz, hesapsız ama kişilerle hesaplaşmak üzerine kurulu uygulamalarınızla Tarihi Kentler Birliği'nden Jüri Özel Ödülü alan ama dökülen tarihi evleri ve Belediye Binasıyla berbat ettiğiniz Mudanyamızı da lütfen anlatınız basın mensuplarımıza.

Bülent ERDEN

MHP Belediye Meclis Üyesi

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin